Оргкомітет Docudays UA вимагатиме покарання за зрив панельної дискусії праворадикалами

A+ A-

Оргкомітет обіцяє транслювати правозахисні заходи фестивалю в он-лайні, щоб ті, хто боїться приходити на ці заходи, змогли їх побачити

У понеділок, 26 березня, представники праворадикальних угруповань намагались зірвати публічну дискусію “Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні”, що відбувалась в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Як повідомляє прес-служба фестивалю, агресивно налаштовані чоловіки увірвались у приміщення креативного простору IZONE під час попереднього заходу – панельної дискусії делегації “Міжнародного комітету Червоного Хреста” “Жінки на лінії зіткнення: як їх змінили нові реалії”.

Вони здіймали галас, зірвали повноцінне проведення заходу, та зламали фотовиставку “Шанувати різноманіття”, що була розміщена на стінах. З приїздом поліції, чоловіків вдалося відтіснити з приміщення й організатори змогли провести захід.

Дискусію “Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні” в рамках Docudays UA організували Центр інформації про права людини, Коаліція з протидії дискримінації та ГО “Інсайт”.

“Коли я проходила до IZONE, праворадикали заблокували вхід, мене особисто не пропускали, і сказали, що запланований нами захід не відбудеться. Вони протестували проти обговорення проблеми ультраправих рухів як такої, вигукували традиційні свої гасла – за сімейні цінності, проти ЛГБТКІ-спільноти, про вимирання білої раси тощо. Хочу подякувати поліції, які спрацювала дуже професійно, відтіснила радикально налаштованих молодих людей і забезпечила безпеку учасників та організаторів дискусії. Ми змогли провести обговорення, як і планували”, – розповідає Тетяна Печончик, голова правління ГО “Центр інформації про права людини”.

Оргкомітет фестивалю заявляє, що передбачав подібні дії з боку представників праворадикальних рухів і намагалися вжити посилених заходів безпеки, аби дискусії відбулись безпечно.

“Ми не проти діалогу з ультраправими, але ми проти діалогу методами сили. Тому після того, як ці люди увірвались на захід “Міжнародного Червоного хреста”, де говорили про цивільне населення, яке проживає в умовах збройного конфлікту, зірвали фотовиставку, ми будемо діяти далі. Ми вимагатимемо покарання цих людей, бо у тому, що вони робили є склад адміністративного правопорушення (хуліганство) та кримінального злочину (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності)”, – зазначає член оргкомітету Docudays UA Володимир Яворський.

Він обіцяє, що усі правозахисні заходи фестивалю транслюватимуться он-лайні на сторінці Docudays UA, щоб усі, хто боїться приходити на ці заходи, зміг їх побачити.

Оргкомітет також обіцяє і надалі забезпечувати безпеку на самих заходах.

Крім цього, Docudays UA вимагатиме розслідувати завідомо неправдиве повідомлення про замінування будівлі креативного простору, оскільки це класична тактика праворадикальних груп щодо зриву будь-яких акцій.

Проблема полягає в тому, що поліція ніколи не розслідує цих випадків. Адже коли людина телефонує і дає хибне повідомлення про замінування, наприклад, станцій метрополітену, то таких людей знаходять і карають. А коли відбувається призупинення правозахисних акцій чи подій, то такі випадки залишаються безкарними, зазначають в оргкомітеті.

“Ми переконані, що без покарання за подібні неправомірні дії, їхня кількість буде постійно збільшуватися й фактично вони будуть підтримуватися державою, що суперечить декларованим європейським цінностям чинної влади”, – підсумовують у Docudays UA.

З повною програмою правозахисних заходів можна ознайомитися на сторінці фестивалю www.docudays.ua.