Нашу редакцію відвідали іноземні журналісти

A+ A-

Журналісти високо оцінили якість видань та звітів, які Центр інформації про права людини готує разом з іншими громадськими організаціями

Cьогодні вранці в редакції Центру інформації про права людини лунала німецька мова. До нас у гості завітали журналісти з Німеччини та ті, хто оселився там нещодавно через війну у власних країнах.

Молодь приїздила до Києва, аби познайомитись зі ЗМІ, які пишуть про права людини, російсько-український конфлікт, етнічні, сексуальні та релігійні меншини. Вони також відвідують громадські організації, які працюють в цих реаліях. Молоді журналісти досліджуватимуть, як проблеми біженців та меншин висвітлюються в українських та німецьких ЗМІ.

Розповідаючи про Центр інформації про права людини, ми сказали, що мета організації – допомогти журналістам та читачам зоорієнтуватись у потоці інформації та дізнатися більше про права людини.

“Центр інформації про права людини – це місток між журналістами та правозахисниками. Ми допомагаємо правозахисникам розповсюджувати важливу інформацію серед журналістів, а для журналістів шукаємо необхідних експертів для коментарів та інтерв’ю”, – розповів журналіст Центру Микола Мирний.

Редакторка порталу humanrights.org.ua Маргарита Тарасова представила гостям сторінку Центру, яка оновлюється щоденно українською, російською та англійською мовами.

“Ми намагаємось щодня оприлюднювати більше десяти матеріалів. Це і новини, і статті, і блоги, і мультимедіа. Ми пишемо про правозахисні події як в України, так і в усьому світі”, – розповіла вона.

“Ми відкриті для правозахисних громадських організацій і готові публікувати новини про порушення прав людей в регіонах України”, – додав Микола Мирний.

Гостям сподобались шори як премія для директора НСК “Олімпійський” Володимира Спільниченко, який став антигероєм “Дискримінатора року” відразу в двох номінаціях – “Язик мій – ворог мій” та “Вибір молоді”. Після побиття темношкірих уболівальників на стадіоні він запропонував зробити окремий сектор для “небілих” людей.
%%GALLERY%%
Ми також розповіли, що організація допомагає розвивати Національний превентивний механізм (НПМ), який разом з Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадськими організаціями боряться проти порушення прав людей та нелюдського поводження у місцях несвободи.

Гості були шоковані, почувши про рабство та нелюдське поводження в Левоньківській психіатричній лікарні і про жінку, яка ночує у своєму інвалідному візку в Городнянському психоневрологічному інтернаті.

“В якийсь момент я просто припинив перераховувати гостям жахіття в психіатричних лікарнях та психоневрологічних інтернатах. Мені реально стало соромно, що таке може бути в Україні”, – розповідає Микола Мирний.

Журналісти цікавились, чи відвідують монітори НПМ вдруге подібні місця несвободи після того, як нададуть свої звіти з рекомендаціями.

“Проблема в тому, що в Україні до 6 тисяч місць несвободи, а моніторів – дуже мало. Але в такі заклади з кричущими порушенням прав людей монітори повертаються вдруге, аби перевірити, чи були усунені порушення”, – пояснив Микола Мирний.

Журналісти оцінили якість як звітів, які Центрі інформації про права людини готує разом з іншими організаціями (“Ціна свободи”), так і власних видань (“Універсальний дизайн”) і навіть взяли собі кілька.