Тест фото

A+ A-

30 жовтня відбувся «Форум єдності» у Маріуполі за участю президента України, представників влади та громадськості. Захід об’єднав декілька тем – від гуманітарної політики, відновлення зв’язків з жителями тимчасово окупованих територій до інформаційної стратегії України стосовно Криму і Донбасу.

Президент України Володимир Зеленський розпочав форум і зазначив, що мета заходу – визначення основних етапів досягнення миру в країні, серед яких припинення вогню, примирення українців і безпечна реінтеграція тимчасово окупованих територій.

Президент України Володимир Зеленський (фото надано організаторами форуму)

«Всі ці три етапи нам доведеться пройти разом – державі, суспільству і кожному громадянину України. Після п’яти років війни повинна з’явитися стратегія безпечної реінтеграції Донбасу і Криму», – додає Володимир Зеленський.

Стратегія, за його словами, має містити такі складові: 

  • прозорість і публічність – держава має шукати шляхи вирішення проблем разом із громадянським суспільством;
  • консенсус в українському суспільстві щодо повернення Криму та Донбасу;
  • реалізм, а саме розуміння, що повернення окупованих територій не питання, яке можна швидко вирішити;
  • імплементація, або здатність держави втілювати стратегії в життя, показувати реальні кроки і реальні результати.

Міністерка освіти та науки Ганна Новосад в рамках дискусії про гуманітарну політику та збереження зв’язків наголосила на необхідності надавати абітурієнтам з окупованих територій можливість вступати за спрощеною процедурою (тобто без ЗНО) до широкого кола українських університетів.