У Києві обговорили як діятиме робоча група з фіксації злочинів проти журналістів у зонах конфлікту, утворена при МФЖ

A+ A-

Зустріч за участі заступника генерального секретаря Міжнародної спілки журналістів Джеремі Діар​а

15 червня у Києві відбулась зустріч представників Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ),  Національної спілки журналістів (НСЖУ) та представників інших медіа-організацій із заступником генерального секретаря МФЖ (Міжнародної спілки журналістів) Джеремі Діар​о​м ​щодо тристоронньої робочої групи з фіксації злочинів проти журналістів у зонах конфлікту, схваленої на з’їзді  МФЖ.

Як повідомили Центру інформації з прав людини у прес-службі НМПУ, головним завданням зустрічі було обговорення ситуації з моніторингу та протидії порушень прав журналістів у зонах конфлікту. Учасники зустрічі обговорили головні ​принцип​и​ діяльності, як​і​ передбача​ють​ розгляд кожного конкретного порушення прав журналістів, зокрема, за участі Міжнародної федерації журналістів​​.

Джеремі  Діар переконаний,  що робоча група  під ​керівництвом МФЖ,  яка дозволяє ​​розглядати кожен окремий кейс порушення прав журналістів та оперативно на нього реагувати​ –  є ефективним механізмом роботи. Він як ​колишній генеральний секретар Національної спілки журналістів Великобританії та Ірландії, поділився ​практичними підходами щодо залагодження конфліктних ситуацій між Британською та Ірландською сторонами. Пан Джеремі запропонував розглянути підготовлений ​п​роект​ правил діяльності робочої групи та внести ​у документ ​пропозиції від медіа-профспілки.

“Ми бачимо, що розчарування та невдоволення зростають через відсутність практичних дій щодо захисту журналістів. Зараз ми повинні обговорити недоліки минулого та розробити ефективний механізм фіксації порушень прав журналістів та діяльності Робочої груп”, наголосив Діар.

У обговоренні також взяли участь кримські журналісти, які були вимушені покинути окупований Крим: Лариса Волошина, Анна Андрієвська, Сінавер Кадиров, нещодавно визволена з полону на Донбасі журналістка Марія Варфоломеєва, правозахисниця, голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, колишній голова НМПУ – Сергій Гузь, виконуючий обов’язки голови комітету – Сергій Штурхецький, голова Київського осередку НМПУ – Юка Гаврилова.

Нагадаємо, 10 червня під час Світового конгресу МФЖ у французькому місті Анже делегатами з’їзду було прийняте рішення про створення трьохсторонньої робочої групи для фіксації злочинів проти журналістів у зоні конфлікту. Сторони  досягли трьохсторонньої домовленості про фіксування порушень прав журналістів у Росії та Україні під егідою МФЖ. Робоча група буде створена з представників Союзу журналістів Росії, Незалежної медіа-профспілки України і Національної спілки журналістів за участі представників Міжнародної федерації журналістів. Вона працюватиме з кожним порушенням та своєчасно надаватиме підтримку журналістам з України та Росії та з особливою увагою ставитиметься до порушень прав журналістів у зоні конфлікту. Попередньо координатором Робочої групи виступить помічник генерального секретаря МФЖ – Олівер Моні-Кьорл.