Учасників зустрічі експертів ОБСЄ в Алмати закликали підтримати кримського журналіста Семену

A+ A-

Представник Центру інформації про права людини зробив презентацію про боротьбу зі свободою слова в Криму

В Алмати представник Центру інформації про права людини закликав учасників зустрічі експертів і активістів ОБСЄ підтримати кримського журналіста Миколу Семену, якого в окупованому Криму підконтрольні Росії органи влади звинувачують у “сепаратизмі”.

Під час 3-ї робочої зустрічі експертів громадянського суспільства з питань свободи вираження журналіст Юрій Луканов наголосив, що переслідування журналіста має на меті залякати працівників  ЗМІ, які наважуються мати власну точку зору.

Він нагадав, що у Росії ухвалено поправки до Кримінального кодексу, які передбачають до п’яти років ув’язнення за заклики до порушення територіальної цілісності РФ з використанням ЗМІ. За цією статтею порушено кримінальні справи проти трьох українських журналістів.

Учасники зустрічі були поінформовані, що  Микола Семена має медичні проблеми. Згідно з висновком Київського інституту нейрохірургії, якщо йому найближчим часом не буде зроблено операцію, то існує ризик, що він отримає інвалідність. Тож існує необхідність вимагати, аби Семені дозволили виїхати з Криму на материкову Україну для операції.

Луканов від імені Центру інформації про права людини зробив презентацію про боротьбу зі свободою слова в Криму, на якій представив приклади, які свідчать про системність цієї боротьби. Зокрема, про заміну українських телеканалів у Криму російськими, про голослівні звинувачення в екстремізмі і  блокування сайтів за такими звинуваченнями, свавільне блокування сайтів за рішенням так званого прокурора Криму Наталі Поклонської тощо.

Робоча зустріч експертів ОБСЄ проводиться втретє. Перші дві зустрічі були в Берліні і Тбілісі. Учасники виробляють рекомендації, які мають на меті поліпшити ситуацію з правами людини.