Тест результати інфографіки

A+ A-

95% опитаних українців за жодних умов не погодились би зареєструвати у своєму житлі орендарів.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування “Система реєстрації місця проживання в Україні: її вплив на реалізацію прав та життєвих інтересів людини”, що проводилося в межах проекту “Свобода пересування для кожного: реформа системи реєстрації місця проживання в Україні”, який реалізується партнерським консорціумом із Центру прав людини ZMINA, аналітичного центру CEDOS та Українського незалежного центру політичних досліджень за підтримки Європейського Союзу.

Опитування показало, що орендодавці вірять, що такий крок може призвести до того, що “прописаних” людей буде складно виселити (87%) чи “виписати” (87%) або що це може вплинути на отримання власником субсидії на оплату комунальних послуг у житлі, яке він здає в оренду (85%). Проблеми, на думку українців, можуть виникнути також, якщо орендарі візьмуть кредит (82%) або якщо власник вирішить продати це житло (82%).

У свою чергу експертка та виконавча директорка УНЦПД Світлана Конончук наголошує, що частина страхів, про які розповіли опитані, не мають під собою реального підґрунтя.