До народних депутатів, які голосували 16 січня минулого року за закони про диктатуру

A+ A-

Звернення від (в минулому “іноземних агентів”) Платформи “Правозахисний порядок денний” до народних депутатів, які голосували 16 січня минулого року за закони про диктатуру

Звернення від (в минулому “іноземних агентів”) Платформи “Правозахисний порядок денний” до народних депутатів, які голосували 16 січня минулого року за закони про диктатуру

Ми, представники правозахисних організацій, 17 січня минулого року публічно заявили, що прийняття “законів про диктатуру” означало тільки одне – правляча коаліція оголосила справжню війну громадянському суспільству. Тоді ми сказали, що не збираємося в цій не нами початій війні підписувати пакт про капітуляцію та виступили із закликом до всього суспільства бойкотувати “закони про диктатуру”. 

Ми чесно діяли у відповідності до цього заклику весь період Євромайдану, борючись за верховенство права проти диктатури диктаторських законів.

На щастя, так сталося, що всупереч законам, ухвалених вами 16 січня, ми досі не носимо на шиї табличку з написом “іноземний агент”, подібно тому, як фашисти таврували жовтою зіркою Давида євреїв під час Другої світової війни, або не сидимо в ув’язненні, як наші колеги-правозахисники в Азербайджані. Ми маємо змогу робите те, в що віримо, і продовжуємо працювати для реального утвердження прав та свобод людини в Україні.

Це стало можливим тільки тому, що для подолання прийнятих вами законів та рішень була заплачена дуже дорога ціна – більше сотні людських життів. А це зобов’язує.

Ніхто із нас досі не убезпечений від того, що знову буде змушений вийти на мирний протест, якщо раптом влада стане на шлях обмеження прав та свобод. Але ми хочемо мати гарантію, що більше ніколи в історії України жодній правлячій коаліції, незалежно від кольорів та відтінків, не прийде в голову розстрілювати беззбройних людей.

Кожен повинен отримати шанс для спокутування за скоєне. Оскільки ви знову засідаєте в парламенті в якості народних депутатів, ми пропонуємо вам цим скористатися та ухвалити зміни до статті 124 Конституції України для ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Таким чином ви зробите свій власний внесок у формування стримуючого фактору проти повторного скоєння в Україні найтяжчих злочинів у сфері міжнародного права.

Ратифікація Римського статуту зробить принцип “невідворотності покарання за злочини” реальною практикою, і навіть наші високопосадовці будуть позбавлені будь-якого імунітету перед міжнародним правосуддям.

Це ваш реальний шанс запобігти новим брутальним порушенням прав і зберегти життя людей – зберегти майбутнє України.

Довідково:

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу,  аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.