Коаліція на захист громадянського суспільства заявляє про бездіяльність поліції у розслідуванні нападу на Укрінформ

A+ A-

Під час нападу постраждало щонайменше двоє журналістів та було пошкоджено майно пресцентру на кілька сотень тисяч гривень

30 липня 2019 року група з 10 осіб одягнена у футболки громадської організації “Традиція і порядок” здійснила напад на Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ”, де в той час відбувалась пресконференція з приводу можливих фальсифікацій на виборчому окрузі №50. Під час нападу постраждало троє осіб, серед яких один журналіст, а також співробітник технічного управління, учасник АТО, якому були нанесені тілесні ушкодження. Також було пошкоджено майно пресцентру на кілька сотень тисяч гривень.

Наразі злочин кваліфікований як хуліганство, незважаючи на факт побиття кількох осіб, одна з яких отримала численні травми. Поліція також не вживає необхідних заходів для встановлення осіб нападників та їхнього затримання, навіть з урахуванням того факту, що вони ідентифікували себе особами, належними до представників вищезгаданої громадської організації. 

Атаки проти журналістів та громадських активістів є абсолютно неприпустимими для демократичного суспільства та мають бути ефективно розслідуванні. 

Варто також враховувати, що учасники організації “Традиція і порядок” раніше неодноразово із застосуванням насильства зривали або намагалися зривати акції правозахисного характеру. Так, 11 квітня цього року прихильники групи атакували приміщення готелю “Турист”, де проходила “Європейська лесбійська конференція”, а біля будівлі побили лівого активіста. 8 березня члени організації “Традиція і порядок” намагалися напасти на учасниць Маршу за ґендерну рівність. В жодному з цих випадків нападники не були покарані. Численні напади були зафіксовані і раніше. Очевидно, що насильницькі дії проти правозахисників та громадських активістів в діяльності організації мають системний характер.

Ми, учасники Коаліції на захист громадянського суспільства, вважаємо ганебним факт бездіяльності органів правопорядку, які досі не змогли встановити осіб нападників та розпочати ефективне розслідування. Більшість нападників змогли вільно покинути місце злочину, незважаючи на присутність правоохоронців. Було затримано лише двох представників організації “Традиція і порядок”, які згодом теж були відпущені на свободу.

Ми звертаємося до керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України з вимогою забезпечити проведення швидкого і ефективного розслідування цього злочину та притягнути до відповідальності усіх причетних до нападу осіб, а також вжити всіх необхідних заходів для попередження подібних випадків.

Від Міністерства юстиції України вимагаємо вжити передбачені законом заходи із перевірки відповідності діяльності громадської організації “Традиція і порядок” Конституції та законам України.

Центр прав людини ZMINA

Донецький інститут інформації 

Центр громадянських свобод

Фундація Відкритий Діалог

Бюро соціальних та політичних розробок

The Open Dialogue Foundation

Центр соціальних ініціатив АТОМ

Молодіжна організація “СТАН” 

Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”

ВГО Координаційний центр “Правозащитник”

Український Незалежний Центр Політичних Досліджень