Українські громадські організації виступають проти екстрадиції журналіста Фікрата Гусейнова до Азербайджану

A+ A-

Українські медійні та правозахисні організації звертаються до Генпрокуратури України з вимогою дати Фікрату Гусейнову можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів

Ми, українські медійні та правозахисні організації звертаємося до Генеральної прокуратури України з вимогою терміново завершити екстрадиційну перевірку журналіста Фікрату Гусейнову, і дати йому можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів.

Ми вважаємо, що в Україні цьому журналісту загрожує серйозна небезпека. Це пов’язано, зокрема, зі спробою невідомих осіб у цивільному, деякі з яких говорили азербайджанською мовою, викрасти журналіста Гусейнова 5 березня у Києві.

Ми вважаємо, що Фікрата Гусейнова у жодному разі не можна екстрадитувати до третьої країни – Азербайджану, у зв’язку з ризиком для його життя та здоров’я. Нагадуємо, що є відповідна Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи, яка висловлює стурбованість ситуацією з правами людини в Азербайджані, і в цій резолюції прямо звучить ім’я і прізвище Фікрата Гусейнова, у зв’язку з викраденням і тортурами, яких він зазнав в Азербайджані. Ми закликаємо правоохоронців прийняти кінцеве рішення, врахувавши всі озвучені ризики та небезпеки життю, здоров’ю та правам Гусейнова у випадку його екстрадиції до Азербайджану.

Ми також закликаємо Адміністрацію Президента, Міністерство закордонних справ, та Міністерство інформації України, взяти ситуацію під свій контроль, і докласти зусиль, щоб максимально забезпечити дотримання прав та свобод Ф.Гусейнова.

Організації, що підписалися:

 Інститут масової інформації

Платформа прав людини 

Центр інформації про права людини 

 
Громадська організація “Детектор Медіа” 

Центр демократіі та верховенства права 

“Інтерньюз-Україна”  
 
Громадська організація “Інформаційна безпека”
 
Національна спілка журналістів України
 
Проект “Без Кордонів