Українські правозахисні організації вважають арешт журналіста Романа Сущенка частиною війни, яку веде Росія проти України

A+ A-

У в’язницях Росії опинилися щонайменше 28 чоловік, ув’язнених за політичними мотивами

Українські правозахисні організації вважають арешт журналіста Романа Сущенка частиною війни, яку веде Росія проти України.

Українські правозахисні організації Центр про права людини і Центр громадянських свобод вважають, що арешт кореспондента інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві із звинуваченнями в шпигунстві є не лише боротьбою зі свободою слова. Це продовженням тої лінії, яку здійснює уряд Російської Федерації у стосунках з Україною: українських громадян або захоплюють на території Росії, або викрадають з території України, висувають абсурдні звинувачення, здійснюють психологічний тиск, вдаються до тортур, аби ті визнали себе винними. Такі дії є складовою частиною війни, яку проти України веде Росія.

Якщо Роман Сущенко не буде негайно випущений на волю, то він може поповнити список “в’язнів Кремля”, стати у ньому двадцять дев’ятою особою. Досі у в’язницях Росії опинилися щонайменше двадцять вісім чоловік, ув’язнених за політичними мотивами. Серед них левова частка пов’язана з Кримом. Лише кількох вдалося звільнити через процедуру обміну на російських військових, які були взяті у полон на території України. Але більшість залишається за гратами. Дехто з них доведений до жахливого фізичного і психологічного стану.

Кандидатами до такого списку є також щонайменше троє українських журналістів, проти яких порушено кримінальну справу за нібито заклики до порушення територіальної цілісності Росії із використанням ЗМІ. Їм загрожує до п’яти років ув’язнення. Двоє з них знаходяться на території України у відносній небезпеці.

Тим часом, журналіст Микола Семена перебуває у Криму, не маючи права виїхати з нього. Крім того, він має проблеми зі здоров’ям, що потребують оперативного втручання. Російська влада не дає йому змоги виїхати до Києва для лікування.

Українські громадські організації закликають український уряд і міжнародну громадськість піднести свій голос на захист українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму, аби звільнити їх і не допустити появи нових жертв такої репресивної політики.

ГО “Центр інформації з прав людини”
ГО “Центр громадянських свобод”