Звернення до президента Білорусі Олександра Лукашенка щодо затриманого журналіста “Белсату”, який почав голодування

A+ A-

На момент затримання журналіст вів прямий ефір з місця подій

Ми, українські журналісти, висловлюємо свою солідарність із білоруським журналістом, оператором телеканалу “Белсат” Олександром Борозенком, якого Московський районний суд Мінська 27 березня засудив до 15 діб арешту. На знак протесту ув’язнений журналіст оголосив голодування.

Згідно з міліцейським протоколом, а також показами “свідків”, Олександр Борозенко на відзначенні Дня Волі 25 березня лаявся матом і розмахував руками. Проте момент затримання Олександра Борозенка зафіксований на відео. Він вів прямий ефір з місця подій, поводився цілком спокійно й неодноразово повторював співробітникам ОМОН: “Журналіст! Журналіст!”.

Оскільки це відео не стало доказом невинуватості для судді Тамари Мотиль, ми вважаємо, що суд над нашим колегою Олександром Борозенком є формою репресій та залякування за його професійну діяльність.

Ми шкодуємо, що на “острівці стабільності та спокою”, в Білорусі наші колеги вимушені застосовувати такі надзвичайні способи захисту власної гідності, як голодування.

Вважаємо, що Олександр Борозенко за свою чесність і сумління заслуговує на повагу.

Висловлюємо свій протест проти незаконного переслідування журналіста під час виконання професійних обов’язків та вимагаємо від білоруської влади негайного звільнення Олександра Борозенка!

Центр інформації про права людини

Національна спілка журналістів України

Підписати звернення можна тут

Юрій Луканов, журналіст

Лариса Романюк, журналіст

Світлана Орел, журналіст