Перевірка парсингу тегів

A+ A-

Партія “Голос” презентував в Музеї історії Києва план деокупації тимчасово окупованих територій. 

Про це повідомляє кореспондент видання ZMINA

У партії наголошують, що чинні Мінські угоди неефективні та розмивають суверенітет України. 

“Сьогоднішній наш план — це план для обговорення. В ньому багато чого можна змінювати, тому що фінальний план має підтримати також більшість експертів, яким вірить українське суспільство. Але це план, заснований на фундаментальному принципі: збереженні українських життів. Це той принцип, який декларує президент — і ми в цьому його підтримуємо. Це той принцип, який часто декларують наші міжнародні партнери. Тому ми вважаємо, що цей план може бути їм вигідний. І нарешті, це те, що потрібно українцям — нам потрібен мир. Нам потрібен мир на українських умовах. І саме такий мир ми пропонуємо в нашому плані”, – сказав голова партії “Голос” Святослав Вакарчук. 
 
 У партії хотіли б, щоб цей документ став підмурком, на якому може базуватися подальша стратегія звільнення та реінтеграції окупованих Донбасу та Криму. Але для його втілення, наголошують у партії, необхідне розуміння з боку суспільства та готовність над ним працювати з боку влади.
 
Документ ставить за мету остаточне відновлення територіальної цілісності України та реінтеграцію тимчасово окупованих територій. 

Партія пропонує затвердити за участю гарантів міжнародної безпеки України нову політичну домовленість стосовно майбутнього тимчасово окупованих територій. Серед першочергових кроків партія називає повне, всеосяжне, довготривале, беззастережне припинення вогню на лінії фронту протягом не менш ніж шести місяців.

“Україна не має нічого робити, допоки не переконається в здатності протилежної сторони. Якщо Росія не здатна дотриматися цього пункту, вона не здатна буде виконувати інші. У нас були три спроби розведення військ, і РФ порушувала правила”, – сказав Сергій Рахманін. 

Наступним етапом у партії пропонують створення демілітаризованої зони та міжнародної поліцейської місії. Між сторонами має пролягати смуга у 2,5 км, де немає нікого й нічого, окрім міжнародних спостерігачів, які стежать за неухильними отриманням режиму повного припинення вогню. Таке відведення сил має бути “паралельним та дзеркальним”

Пропонується, щоб Україна облаштувала стаціонарні військові бази вздовж зони і забезпечила умови для життя поза нею вимушеним переселенцям.